top of page

הסוד הגדול של מסעדות מצליחות

ידעתם ש 33% מהמסעדות נסגרות כבר בשנה הראשונה, 50% מאלו שלא נסגרו נסגרות אחרי שנתיים והשאר שזה בערך 80% לא שורדות יותר מ-5 שנים. העלויות הגבוהות של חומרי הגלם וכוח האדם כולל חוק היטל עובדים זרים, גרמו להתאגדות עמותת המסעדנים תחת הכותרת "מסעדנים חזקים ביחד".מה לגבי המסעדות עם הנוכחות ברשת? האם למסעדות להן נוכחות חזקה ברשת כמו סוסו ובניו :) האם גם הן נכנסות לסטטיסטיקה של המסעדות שלא מחזיקות מעמד?

אז זהו שלא! היום בעידן בו הכל גלוי וחשוף רבים מאיתנו כבר לא נכנסים לאתר המסעדה לראות את התפריט אלא נכנסים לאינסטגרם לראות את המנות עצמן - מגיעים למסעדה ומבקשים את "המנה הזאת" אותה מנה שראו לפני זה באינסטוש.


היום מסעדות רבות ובתי קפה מזמינים משפיעים ומובילי דעת קבל לאכול במסעדה ולתייג את המסעדה ובכך מגדילים את המכירות ב30% ולפעמים אף יותר...


פתחתם מסעדה/ בית קפה? אנחנו בטוחים שהתפריט שלכם מעולה ונבנה בקפידה עכשיו השאלה היא איך הוא מוצג לקהל הרחב, וזו השאלה הכי חשובה כי יכול להיות לכם מוצר מעולה אבל אם לא תציגו אותו נכון יהיה קשה מאוד להגיע לקהל עוקבים שלטווח הארוך יהפכו ללקוחות קבועים ואף ממליצים - אז איך נייצר לעצמנו פיד שנראה טוב ויביא אלינו הרבה עוקבים?


מצרכים -

- פלאפון עם מצלמהכמה שיותר טובה תמיד עדיף

- אוכל או מרכיבים מהמנה שתרצו לצלם

- עדיפות לחלל עם אור שמש

-שולחן יפה או משטח צילום קריאטיבי להניח את האוכל או את המרכיבים


אופן ההכנה -

- קודם כל יש לבחור מנה שאכן מצטלמת יפה ולא כל מנה.

מאחר ואנחנו מחפשים פיד מעניין לא תמיד נצלם את המנה עצמה לפעמים נצלם את מרכיבים של מנה.

- לאחר מכן יש לבחור את הרקע עליו תצלמו את המנה, מומלץ לסדר את המנה על השולחן או על משטח צילום או אם הרצפה של המסעדה /בית קפה מגניבה וייחודית אפשר לצלם על המרקע הזה.

** מומלץ לסדר את המנה לא על רקע זהה לצבע שלה, למשל סלט ירוק לא על רקע ירוק.


- סדרו את המנה על שולחן בצירוף סכום וכוס שתיה המתאימה למנה כמו יין או מיץ תפוזים או קפה בגימור המושלם כדי ליצור אווירה.

- אופציה נוספת היא לצלם רק את המנה על מרקע מעניין ללא כל אלמנטים מסביב.

- אפשרות נוספת ליצירת צילומים מעניינים לפיד היא שימוש בגירוי פסיכולוגי בו רואים אדם אוכל את המנה עם כף או מזלג או בעצם לתת את התחושה שאנחנו קרובים לאכול את המנה.

** שימו לב שחשוב לשמור על אסתטיקה ונקיון הצלחות והסביבה אם בחרתם באופציה השלישית בה מצולמים אנשים הקפידו על הלק בשלמותו במידה ומדובר על בחורה למשל.מה הזווית הנכונה לצילום?

הזווית הפופולארית ביותר היא 45 מעלות מאחר וזו המזווית בה המבט שלנו מופנה לאוכל בזמן הישיבה בשולחן.


זווית נוספת היא זווית עילית המכוונת את הסמארטפון מעל המנה ומדגישה את כל הצורה שלה.


במידה והמנה גבוהה מומלץ לצלם אותה מלמטה כדי להדגיש את הגובה שלה אך אם המנה נמוכה נצלם מגבוה כדי להדגיש את כל המנה ולא לקבל פס דק ו"עצוב" (ראה דוגמה בתמונה לעיל).


והסוד הכי גדול לצילום אוכל בעזרת הנייד - האור! במידה ואין לעם תאורה טובה צלמו באור יום ליד חלון.


קדימה צאו לצלם,

שלכם,

נוב


6 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page