top of page

עשה ואל תעשה

עודכן: 9 בנוב׳ 2020

אם עד עכשיו חשבת שהאינסטגרם מיועד לצילומי שקיעות יפות, לצילומי אוכל ולתמונות מבויימות - טעית! אחרי החיבור בין צוקי לאינסטגרם - עלו מספר המשתמשים ב85% מדי חודש וכך הפך צוקי את המדיה החברתית הנחשקת לאחת מפלטפרמות השיווק החזקות ביותר. ריבוי משתמשים בפלטפורה הגדיל את החשיפה לעסקים (שיודעים לעשות את זה נכון) - אז עשה ואל תעשה 2020, שנתחיל?


האם לפרסם באופו קבוע?

כמו בכל רשת חברתית, אם החלטת לפתוח חשבון עסקי אז התשובה היא כן - עליך לפרסם ולהקפיד על נוכחות ברשת באופן קבוע, אין דבר גרוע יותר מחשבון קיים שלא פעיל. עשה: העלאת 2-10 פוסטים/ סטורי ביום.

אז כן, עקביות זה שם המשחק, נתונים מראים שבעלי עסקים שפעילים בין 2-10 פעמים ביום משיגים תוצאות גבוהות יותר ועל כן אני לא אומרת לכם להעלות 10 פוסטים ביום אבל יחי הסטורי שמאפשר לכם להעלות במהלך היום עדכונים וליצור אינטראקציה עם הקהל שלכם במהלך היום סוג של "היי, אני פה". אל תעשה: אל תעלה תוכן סתמי. 2-10 זה אינו מספר ברזל מאחר וחשוב שהתוכן אכן יהיה איכותי ואם אין לך מה לומר אז לפעמים עדיף לא לומר... נסו להכין את החומרים מראש כך לכל פוסט/ סטורי יהיה ערך.

משתמש בסטורי להעלאת המודעות?

כפי שציינתי בפיסקה הקודמת כדי לשמור על העוקבים שלכם עירניים ומותג ואולי אפילו לתפוס את העין שלו עם מוצר ספציפי ולייצר מכירה יש להעלות סטורי במהלך היום אבל חשוב להשתמש בחוכמה ולא להתיש את העוקבים.

שתפו את העוקבים שלכם במוצרים שלכם, הנחות ומבצעים, נסו לגרום להם להיות יותר פעילים כל ידי שאלת שאלות כמו סקרים. לא רק שהקהל יענה מתוך אינסטינקט הוא גם ירצה לראות מה השאר חשבו. מותגים יכולים לשאול שאלות הקשורות למותג עצמו למשל מסעדות יכולות לשאול על המנה המועדפת של הקהל שלה, לשתף את הספיישלים ולשאול האם אהבו וכו'...השימוש בשאלות הפתוחות מאפשרות שיח בין המותג לעוקבים והקהל שלו מאחר, ניתן לזהות חוות דעת אמיתית על המוצר ואף מתן מענה ללקוחות מהיר יחסית לפני הרכישה ובכך להעלות את אחוז הרכישה.

ניתן לבחון את העוקבים על QUIZ הבודק כמה הם מכירים אתכם.


אזכורים ושיתופים, השתמשתם במוצר לא שלכם?

פרגנו ותייגו את המותג// מוצר// חבר.

למה? הגדלת חשיפה במידה והצד השני שיתף את השיתוף של המותג שלכם הקהל שלהם ייחשף אליהם גם כן. אנחנו לא סנובים (אולי קצת) אבל אנחנו מפרגנים לכולם לקנים והגדולים פה אחד, ולמה?

כל אחד התחיל מ0 עוקבים וצעד לאט לאט עד להצלחה וגם אתם הייתם שם. פרגנו, זה לא עולה כסף.


אתם מערבים את העוקבים שלכם ביצירת התוכן שלכם?

לרוב התשובה היא לא... ועכשיו אני אשאל - למה?

בתי מלון? מסעדות? חנויות בגדים? למה לא? בקשו מהעוקבים שלכם לתייג אתכם ותגידו להם שאולי אפילו הם יוכלו להיות חלק מהפיד שלכם! שתפו את תמונות העוקבים שלכם ותייגו אותם חזרה, אושר עילאי יהיה פה בוודאות מהצד שלהם ובטח ובטח מהצד שלכם שאתם זוכים לתוכן חינמי!


למשל, תצרו האשטג ייחודי עבור שיתוף התוכן של העוקבים יותר מכך ניתן ליצור אתגרי סופש בהם העוקבים כבר יודעים שבסופש מחכה להם אתגר - הם יעלו את התוכן שלהן ויתייגו אתכם - שוב כמר אמרנו התוכן הוא המלך ובמקרה הזה תקבלו אותו - בחינם! אף אחד לא אומר לא לדבר כזה... רק אומרת.


ואם זה לא היה ברור, כל זה תחת "עשה".

אל תעשה - תעלה תוכן סתמי!!


נמצא בעסק כל הזמן? מעולה שתף בתוכן מעניין אבל אם לא - תנו גישה לעובדים לאינסטגרם או פתחו קבוצה בה ניתן יהיה לשלוח תוכן עדכני, עכשווי מהעסק. האינסטגרם צריך להיות עדכני ומעניין אם הספיישל עלה בצהריים אבל לא נשאר עוד זה מאוד מאכזב עבור העוקב... תחשבו על זה.


יצא לכם לעקוב אחרי StarbucksJobs ? הם משתפים את קהל העוקבים שלכם לא רק במודעות דרושים אלא משתפים בסיפור מאחורי כל עובד ככה כשאתה מגיע לסטרבאקס אתה מתחבר לעובדים (אולי זו רק אני אבל זה מרגיש לי כל כך אנושי).


וידאו

עם השנים והעדכוני גירסה של אינסטגרם נוכחנו לגלות כמה הם פיתחו את הוידאו שלהם - IGTV, LIVE ועוד... הווידאו מוסיף מימד חדש לתוכן שאתה משתף ומניב פי שלוש יותר מהתגובות שמקבלים סרטוני אינסטגרם ממומנים כתמונות אינסטגרם ממומנות.

שוב, השתמשו ברגעים עכשיווים ואמיתיים למשל - בולנטיין שתפו את סיפורי העובדים שלכם על איך פגשת את אהובתך זה משאיר מקום לרגש ונצלו את השאלות הפתוחות ותשאלו על האהבה של העוקבים שלכם.


ביו רצחני להגדלת עוקבים, רכישות ומעורבות.

מפתיע? הסבירו בדיוק מי אתם, זה מקום להיות ממוקדים, השאירו כתובת ולינק לאתר או ליצירת קשר איתכם.

השתמשנו בפוסט בהפניה ללינק לביו מאחר ואי אפשר לשתף לינק בפוסטים. במידה ויש מבצע מסויים שנו את הלינק בביו ללינק המפנה ישירות לעמוד המבצע.


יש לך יותר ממוצר אחד?

שתפו פוסט קרוסלה עד 10 תמונות.

אני אגלה לכם סוד? פוסטים של קרוסלה שוברים את האלגוריתם ומגיעים לחשיפה גדולה יותר.

so definitely Do! פרסום יתר, לא, פשוט לא

מה הכוונה? לא לכמות הפוסטים אלא למכירה אגרסיבית האינטגרם ויזואלי ולא דף פרסומת העלו תוכן מעניין. מוכרים סמארטפונים לא אני לא רוצה לראות את המכשיר אני אראה אותו באתר אבל תראו לי את היכולת צילום שלו תמונה שווה שווה 1000 רכישות ;-)


מה שאני עומדת לכתוב עכשיו, אני אישית חוטאת בו מלא אבל כל אחד והחולשה שלו.

תמונות שאטרסטוק - שלבו בפיד ללא הגזמה נסו שהתמונות יהיה אותנטיות יותר.


חושבים שעברנו על הרוב, בהצלחה, נוב.


19 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page