top of page

עשרה טיפים לשיווק בזמן משבר הקורונה

בהתאם לענף שלך, יתכן ששמת לב שהמכירות וההכנסות שלך צנחו בתקופה האחרונה, בזכות וירוס הקורונה בחלק ממגזרי העסקים הייתה הפסקת פעילות כמעט מוחלטת למשל תחום התיירות. דווקא מצב זה הפך את השיווק לקריטי יותר מתמיד עבור עסקים רבים. חלק גדול מהשיווק הזה צריך להיות מקוון, כאשר עלויות הפרסום המסורתי, במיוחד הטלוויזיוני, אסורות עבור חברות רבות כיום.

כמובן שיש עוד סיבה מצוינת לדחוף את המיקוד השיווקי שלך באופן מקוון בזמנים כאלה. אנשים מבלים זמן רב יותר בבית (ברצון ובין אם בגלל מגבלות על התנועה) והם נכנסים למדיה בתדירות גבוהה יותר.

לכן הכנתי לכם כמה רעיונות שיווקיים שתוכלו להשתמש בהם בזמן המשבר.

1. קודם כל, לשמור על קור רוח, לא להיכנס לפאניקה - להיפך זה הזמן להישאר מפוקסים:

כן, הזמנים קשים כרגע,אפילו יכול להיות שההכנסות צנחו משמעותית (סביר להניח). כנראה שההכנסות ירדו מסיבות שאינן בשליטתך. אבל הדברים ישתפרו. סין הראתה כי מקרי וירוס הקורונה מגיעים לשיא ואז מתחילים מחדש. הסינים העבירו חודש בבית נעולים ועכשיו עובדים חזרו לעבודה, הם אפילו החלו לייצא ולייבא שוב, מה שכן הטיסות הסדירות מסין עדיין לא חזרו לסדרם עד לפיתוח החיסון נגד נגיף הקורונה ויהיה זמין באופן נרחב. מה שאומר עבורך - יש אור בקצה המנהרה.


אז כן, זה אמיתי, כן נראה שלא תכניס כסף עד שהמכה לא תעבור (תלוי בתחום שלך) אבל אסור לקבל החלטות אידיוטות בברכיים מתוך פאניקה. מרבית העסקים ישרדו את התוהו ובוהו, ממש כמו בזמן מלחמה, מיתון, שקעים ומגפות בעבר. אתה לא רוצה לגלות שבזמן שאתה ממלא את החנות בבהלה. גם אם הכנסותיך מתייבשות ואתה צריך לתבוע כל סיוע ממשלתי הקיים במדינה או באזור שלך, עליך להמשיך בשיווק דיגיטלי כלשהו. זה ישמור על שם העסק שלך ונראה בראשם של האנשים כאשר הלקוחות מחליטים לחזור מאחר והיית נוכח ובתודעה שלהם לאורך כל המשבר.


2. שמרו על קשר סדיר עם הלקוחות שלכם בזמן המשבר:

אנשים משתמשים בחשבונות המדיה החברתית שלהם יותר מתמיד בתקופות קשות. לרוב זה קורה כשאנשים מפחדים או לא בטוחים מה קורה סביבם. למשל, קהילות יישוביות ישאירו עדכונים במדיה, אנשים יעזרו בקהילה בעזרת המדיה.


השימוש באינטרנט גדל באופן דרמטי במהלך החודש האחרון. בעוד שחלק מכך אנשים הם פונים לנטפליקס ולרשתות הזרימה האחרות כשהם נעולים, זה הרבה למטרות תקשורת. ומדיה חברתית היא כיום סוג תקשורת מועדף על רוב האנשים. בטח, ייתכן שאנשים לא חושבים להיות קרובים למספרה שלהם או לקחת את המכונית שלהם לשירות. יתכן ולא יורשה להם להזמין תפריט או ללכת לבר. אבל הם עדיין יתעניינו בך -אם תיהיה נוכח. הם ישימו לב במיוחד לתוכן שימושי ומרתק שאתה עשוי לשתף, וסביר להניח שיזכרו את שמך, גם אם הם מעולם לא השתמשו בשירותים שלך בעבר.

3. נצל הזדמנויות לעזור לאנשים דווקא בזמן המשבר:

צורת השיווק הטובה ביותר היא תמיד כשמראים רצון טוב. אנשים זוכרים את הדבר הטוב שהעסק שלך עושה. אם אתה יכול לעזור לאנשים לעבור את הזמן הזה, עשה זאת.

לדוגמה, בניו זילנד, מספר מבשלות בירה ומזקקות השתנו על פני כמה מפסי הייצור שלהן לייצור חיטוי ידיים. מייסד שותף למבשלת הבירה מבית Good Good, בריאן ווטסון, אמר כי "תוכנית הוויסקי והג'ין שלנו נמשכה זמן מה, וחשבנו שהעולם זקוק לחיטוי ידיים יותר מכפי שהוא זקוק לג'ין והוויסקי ברגע זה. כמו כן, ענקית החלב פונטרטרה וחברת הדלק, תחנות השירות Gull, תרמו אתנול איכותי כדי לעזור במצוק לחיטוי הידיים. יתכן כי שיווק לא היה בראש ובראשונה בחברות אלה (או חברות אחרות שקיבלו החלטות דומות ברחבי העולם). ובכל זאת, אנשים יזכרו את מעשיהם כאשר הם יתחילו להוציא שוב כסף בעתיד.


4. שפרו את הנוכחות ברשת שלכם, יש לכם את הזמן:

העסק שלך לא אונליין? הוא עסק מקומי? מעולה זה אומר שהקהל שלך מכיר אותך- זה הזמן להעלות נוכחות ברשת! סטורי לייב, טיפים, אתגרו את הקהל שלכם. הקהל נמצא ה-מ-ו-ן-! נתוני החיפוש בגוגל עולים! אומנם לאנשים אין כסף בשל המצב אבל המצב הזה הוא לא ניצחי וכשהכל ייגמר מי שלא היה במדיה לא קיים והפעם... זה אמיתי.

תישארו בתודעתם של העוקבים שלכם שתפו אותם ככל שניתן במידע חיוני למצב המותאם לעסק שלכם, למשל, יועצת הורות/ שינה המקיימות פגישות - זה הזמן לפרסם שאתן עושות פגישות סקייפ או זום או כל שיחת וידאו שמאפשרת לכן להיות עם הלקוח ללא כל מגע.

למשל חנויות - הציגו את המוצרים שלכם בחנות בפייסבוק במידה ואין אתר.

נסו לגלות סוגי הכנסה נוספים בהתאם למוצר שלכם - יש לכם את הזמן עכשיו! המוצר הינו קורס פרונטלי? תתחילו לעובד על קורס אונליין זה יחזיק אתכם בשוטף ולא רק בתקופות קשות.

עזבו את הנטפליקס עכשיו זה הזמן לעבוד!


5. שפרו את הקידום האורגני שלכם באתר, SEO :

אם תשאלו אותי הקידום האורגני חזק בהרבה מהקידום הממומן, אבל זו דעתי. היום ובכלל ישנה תחרות קשה, חברות גדולות עם תקציבי פרסום תמיד יופיעו לפניך בחיפוש בגוגל אבל אם הקידום האורגני שלך יהיה מספיק חזק תוכל לעלות בעמודי החיפוש עד להגעה לעמוד הראשון.


גוגל וחברות החיפוש האחרות משנות ללא הרף את אלגוריתמי מנועי החיפוש שלהן, לכן עליכם להבטיח שהאתר שלכם משתנה לעיתים קרובות בכדי להתעדכן בטרנדים. קופירייטרים טובים ומשווקי תוכן יודעים לכתוב את התוכן שלהם בהתאם ל- SEO בחשבון. באופן דומה, המפתחים שלך צריכים להיות מסוגלים להבטיח שהאתר שלך פועל בצורה כזו כדי להקל על מנועי החיפוש. אין לך לא כותב תוכן ולא מפתח? תחקור מה הן המילים דרכן מגיעים אליכם לקוחות ותתחילו לכתוב בהתאם לכך.


המטרה של קידום אתרים נכון היא שכאשר הלקוחות הפוטנציאליים שלכם מחפשים מונחי מילות מפתח הקריטיים לתעשייה שלכם, פוסטים ודפים באתר שלכם יופיעו בראש תוצאות החיפוש, רצוי במיקומים הראשונים. יש תחרות רבה על משבצות אלה, כלומר אתה שואף לקבל קידום אתרים טוב יותר מאחרים במגזר שלך.

נכון לעכשיו, המתחרים שלך עשויים להיות עסוקים מדי בניסיון לשרוד מאשר לחשוב על איכות אתרי האינטרנט שלהם. קידום אתרים יוצא דופן נותן לך הזדמנות מצוינת להיות במקום הראשון כשדברים מתאוששים. זה תקף אפילו לחברות בתעשיות המושפעות ביותר מווירוס הקורונה.


כל עוד יש לך גישה לאינטרנט, אתה יכול לעבוד בקלות על ה- SEO שלך מהבית. וגם אם העסק שלך צריך להיכנס להפסקה, קידום אתרים טוב יעשה לך את זה הרבה יותר פשוט לבנות מחדש.

6. קידום PPC:

זה כנראה תלוי בענף שלך, אבל עכשיו זה יכול להיות הזמן המושלם להגדיל את פרסום תשלום לפי קליק (PPC). יותר אנשים מתמיד באינטרנט, מה שמאפשר סיכוי גדול יותר שהמודעות שלך יופיעו בפני זוגות עיניים רלוונטיים. זה יכול לתת לך יתרון תחרותי אדיר.


כמובן, תרצו לאזן זאת מול האפשרות שמעט מלקוחותיכם עשויים להיות מסוגלים להשתמש בשירותים שלכם. אין הרבה סוכני נסיעות שמשתמשים בתזרים המזומנים שלהם לפרסום PPC בתשלום כרגע - ישנם אנשים מעטים ככל שיהיו שצפויים ללחוץ על המודעות שלהם במטרה אמיתית לקנות נסיעות בינלאומיות. עם זאת, זהו זמן מצוין עבור חברות שרוצות להתבלט ממתחרותיהן בענפים ספציפיים.

לדוגמא, עם כל כך הרבה אנשים מבודדים בבית, מכירות של תוכנות שימושיות למשרדים ביתיים יגדלו לשחקים. ואם חברות יכולות לספק אותן באופן דיגיטלי, אין חשש שהן נקלעות להחזקות ההפצה. מוצרים מסוימים זינקו במהירות לרשימות רבי המכר. על פי חדשות ה- Mercury News, מוצרים שזכו להתבלטות במארס 2020 כוללים מוצרים ברורים כמו נייר טואלט ומסכות פנים, מדחומים דיגיטליים אינפרא אדום, חיתולי בד, בגדי כושר ושולחנות מחשב נייד.


7. חישוב מסלול מחדש- שנו את הפרסומים שלכם בהתאם למצב:

האם שמת לב לכל אותן מודעות טלוויזיה מאוחרות שנראות לא רלוונטיות למצב הנוכחי? רשתות הטלוויזיה אפילו עדיין מציגות מודעות עבור סוכנויות נסיעות, ומציעות שעליך לקחת פסק זמן עכשיו כדי לטייל ברחבי העולם. תוכלו גם לראות מודעות רבות המפצחות בכם לצאת למסע הוצאות צרכנים, ליהנות ממעיין Spring Break ולחסוך במותגים של נייר טואלט, שנמכרו מזמן לקונים מבוהלים. יש להניח שמודעות אלה הן יותר אינדיקציה לזמני ההובלה הארוכים בתעשיית הפרסום בטלוויזיה, ולא לכל אמונה אמיתית מצד אותן חברות המפרסמות כי הצופה ירכוש פתאום את המוצרים שלהם כרגע (במיוחד אם אתה במדינה חווה נעילה). משווקים מצליחים עוברים במהירות ומסתגלים לנסיבות. אין טעם להמשיך בשיווק שלך כרגיל אם הצרכנים אינם יכולים או אינם מוכנים לקנות את המוצרים הרגילים שלך כרגע.


8. תיהיו זמינים יותר עבור הלקוחות שלכם:

זה מתחבר לנקודה הקודמת. אתה צריך להיות זריז ולהתאים את צרכי הלקוח שלך. פורד מספקת דוגמא לכך כרגע. כרגע יש ביקוש מופחת בהרבה למכוניות חדשות. במדינות ואזורים מסוימים, יש אפס מכירות. אז פורד הבינה שהם יכולים להחזיר חלק ממדפסות התלת מימד שלהם להדפסת נשימיות נחוצות. פורד איחדה כוחות עם 3M ו- GE Healthcare כדי להרחיב במהירות את ייצור הציוד הרפואי הדרוש בדחיפות לעובדי הבריאות. הם מתכננים להרכיב יותר ממאה אלף מגיני פנים בשבוע. עסקים קטנים יותר עשויים להידרש לשנות את הפעילות שלהם למצב. אם אתה מנהל חנות מזון מהיר באזור שעדיין לא בהסגר, יתכן שתצטרך לשקול לסגור את מתקני האוכל בחנות שלך ולהרחיב את המשלוחים שלך. אם אתם מכון כושר שצריך לסגור את דלתותיו למשך זמן מה, אולי תרצו להכין כמה סרטונים של שגרת אימונים שהלקוחות שלכם יכולים לעשות בבית, ולהעלות אותם מדי יום ליוטיוב.9. שינויים על בסיס יומי:

שימו לב מה עובד עבורכם ותשמרו אותו אבל עליכם להיות עירניים ולא שאננים אם היום עבד פוסט מסויים זה לא אומר שיעבוד גם מחר...


10. אם סגרו אתכם זה הזמן לחשב את השיווק העתידי שלכם כשיגמר המשבר:

אם אתה בבית בהסגר, כנראה שיש לך יותר זמן ממה שאתה רגיל. רק בגלל שאתה עלול להרגיש תקוע בבית, זה לא אומר שאתה לא יכול לתכנן דברים ברגע שמשבר הקורונה יסתיים. משווקים רבים מתלוננים שהם תמיד עסוקים ולא הספיקו לעשות דברים כמו לנתח את ביצועי האתר שלהם ולבדוק את ה- SEO שלהם.

ובכן, עכשיו יש לך מספיק זמן עכשיו. עכשיו זה זמן אידיאלי לתכנן את השיווק העתידי שלכם וכיצד תקבלו את עצמכם לגבות ורווח תפעולי. תלוי במצבך, יתכן שתצטרך לתכנן את לידה מחדש השיווקי שלך בתקציב זורם, אך שיווק דיגיטלי לא צריך להיות יקר מדי. זו אחת הסיבות שאתה עדיין צריך לשמור על אתר מעודכן ולהמשיך לעדכן את הדפים החברתיים שלך.

אם הם עדיין קיימים, לא תצטרך להקדיש זמן לבנייה מחדש מאפס כאשר העולם יחזור לחיים. בנוסף לבזבוז זמן לבדיקת הביצועים הנוכחיים של אתר האינטרנט שלך ושיווק קיים, ביצוע שינויים מתאימים לפי הצורך, תוכל גם להתחיל לתכנן את תוכן החזרה לשגרה שלך. אכן את הקמפיינים העתידיים שלך, צור תוכן, כתוב סקריפטים לסרטונים וכל דבר אחר שאתה יכול לעשות בעצמך מבלי להיות במצב העבודה המלא שלך.


מקווה שיכולתי לעזוב,

מאחלת לימים טובים יותר...

נוב

21 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page